Žena s křížem

Rozkvetlý kříž

10 důvodů pro Bibli v mobilu

Musím se s vámi podělit o tip na aplikaci, se kterou jsem nadmíru spokojená a užívám ji každý den. V mobilu ji mám už nějaký ten pátek a nedám na ni dopustit. Je to Bible od YouVersion. V tomto článku vám přináším několik důvodů, proč jsem z ní tak nadšená.

1) Neustále po ruce

Hlavní důvod je zřejmý. Bibli mám neustále s sebou všude tam, kde mám mobil. Dříve jsem dostala od rodičů krásnou Bibli, ale je tak těžká že se rozhodně nehodí na cestovní nošení. Navíc bych se bála o její poničení v přítomnosti Žofinky, že si ji nebudu moci nechat doma otevřenou, aniž bych ji měla nově ilustrovanou. Svou tištěnou Bibli si ponechám a těším se na chvíle až bude větší, vyroste z Biblí pro děti a budeme si ji společně předčítat o svátečních chvílích.

2) Poznámky

Jeden z důvodů, který na aplikaci Bible miluji, je možnost barevného podtrhávání (na výběr máte z široké palety barev). Když Bibli procházím, mohu si tak barevně odlišit úseky, které mě oslovují, nacházím v nich povzbuzení nebo jim nerozumím. Krom toho si mohu kamkoli do textu uložit poznámku.

3) Porovnání různých verzí překladů

Pro milovníky jazyka jsou k dispozici nejrůznější verze překladů – nejen v rámci českého jazyka, ale také porovnání s anglickou verzí a jinými.

4) Audio k Novému zákonu

S výhodou si můžete poslechnout Nový zákon jako audio. Hodí se to zejména, když mát ruce zaměstnané prací, například při vaření, úklidu, žehlení a jiných domácích pracích.

5) Vyhledávání dle témat

Cítíte se skleslí? Potřebujete dodat naději? Rádi byste si přečetli něco o lásce? Řešíte svůj hněv? Pro všechny tyto nálady a jiné stavy vám Bible předloží příslušný úryvek Bible nebo biblický plán čtení.

6) Plány

V rámci aplikace na vás čeká velké množství plánů. Díky ročnímu plánu čtení Bible, se mi například podařilo přečíst celou Bibli. Plány můžete vyhledávat tematicky a nabízí se nepřeberné množství možností. Plán spočívá v rozvržení textu Bible (buď celé Bible nebo jejích částí) případně doplněné o krátké zamyšlení na jednotlivé dny. Plány mohou mít různou délku od pár dní až po celý rok.

7) Denní modlitba

Každé ráno začínám s novým úryvkem, který se mi zobrazuje na úvodní obrazovce. Mimo to mám zde krátkého modlitebního průvodce, co přináší každý den jiné modlitby a zamyšlení.

8) Odkazy na Starý zákon a vysvětlivky v textu

Tam, kde je to v textu relevantní, se objevují spojky odkazující na příslušnou část ve Starém zákoně

9) Možnost sdílení

Tuto možnost nevyužívám, nemám zatím tak blízké vztahy s někým z farnosti, abych sdílela víru prostřednictvím citátů. Možná mám jen předsudky a bojím se, že bych se druhým zbytečně vnucovala, ale kdo ví. Každopádně možnost sdílení tu je a možná ji začnu využívat později.

10) Modlitební seznam

Do aplikace si můžete zaznamenat své modlitby na konkrétní úmysly. Ty se vám potom zobrazují jako součást denní modlitby. Zvláště si můžete označit modlitby vyslyšené.

Věřím, že Vás těchto deset důvodů namotivovalo k vyzkoušení aplikace. Budu ráda, když mi dáte vědět, jaké s ní máte zkušenosti.


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *