Žena s křížem

Rozkvetlý kříž

Svědectví o pokoji

Ráda bych se s vámi podělila o krátké svědectví z mého života. Je to malá ukázka toho, jakým způsobem Bůh promlouvá do mého života konkrétní cestou. Bůh jde s dobou a má smysl pro dobré načasování. S mojí kamarádkou komunikuje například prostřednictvím knih, které jí zanechává ve veřejných knihobudkách.

Náš komunikační kanál

V mém případě používá aplikaci v mobilu. Už jsem se vám o ní zmiňovala – je to Bible od YouVersion. Každé ráno si aplikaci otevřu, abych si přečetla denní citát z Bible a také si projdu provázenou modlitbu. Ale teď trochu ke kontextu situace, kdy ke mně aplikace promluvila.

Pracovní výzva ve Vídni

Minulý rok mě čekala nová pracovní výzva – prezentovat v angličtině práci organizace, pro kterou dělám. Prezentování není zrovna mou silnou stránkou a v cizím jazyce jsem už dlouho nemluvila, byť jej v práci využívám téměř dennodenně při vyhledávání článků, načítání informací a překládání zajímavých částí do češtiny. Avšak pasivní jazyk (čtení, poslech) není totéž co jazyk aktivní (v mém případě mluvení, ke kterému se dostanu velmi zřídka).

Malá odbočka

Není tedy divu, že jsem byla nervózní z toho, v jaké kvalitě předám zamýšlené sdělení. Mé obavy nerozptýlila ani komická situace, ke které došlo těsně po příchodu do vídeňského hotelu, kde měla konference probíhat. Na recepci jsem dostala kartu od pokoje a když jsem do něj po celé cestě unavená přišla, hned jsem nepoznala, že je pokoj už čerstvě zabydlen.

Papuče u věšáku mi měly napovědět, ale říkala jsem si, že je to od hotelu pěkné, že nám zajistil přezůvky. Když jsem ale vešla do koupelny a uviděla pánskou kosmetickou taštičku, rázem mi došlo, že pokoj nemám sama pro sebe. A v tu chvíli se objevil ve dveřích postarší pán, který tu byl ubytovaný. S údivem na mě koukal, já na něj a celou trapnou situaci jsem mu v angličtině vysvětlila. Zasmáli jsme se tomu a zašli na recepci, kde se nám za omyl omluvili. Ráno jsme se u snídaně pozdravili jako staří známí 🙂

Nácvik

Když jsem přišla na pokoj, který byl už pouze můj, vrhla jsem se na to, co mi v podobných chvílích před veřejným prezentováním pomáhá – cvičila jsem si přednes a přednáškou několikrát nahlas přednesla. Když už mi došly síly soustředit se, vytuhla jsem v posteli.

Povzbudivá ranní zpráva

Ráno po budíčku jsem se dle svého zvyku podívala do aplikace Bible a přečetla si následující text:

„Pokoj vám zanechávám, svůj pokoj vám dávám; ne jako dává svět, já vám dávám. Ať se vaše srdce nechvěje a není bázlivé.“ /Jan 14:27/

Představ si, že ti Bůh dává dárek – svůj pokoj. Na oplátku po tobě chce, abys ty mu dal svoje starosti. To možná vypadá jako bláznivá výměna, ale přesně to po tobě Bůh chce.

A tak na to pamatuj, když s ním dnes mluvíš ve svých myšlenkách.

Tato slova působila jako balzám na mou duši.

A jak to dopadlo?

Panelová diskuze a příspěvky probíhaly před malým publikem v malé místnosti, takže jsem nemusela mluvit na mikrofon. Technické potíže vedly k tomu, že čas na diskuzi byl velmi limitovaný (a já tak nemusela improvizovat v cizím jazyce). Ale hlavně jsem po celou dobu cítila nebeský pokoj.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *