NEJ výslužka

Nezbytná součást nevěstina outfitu i klasika K. J. Erbena

Řeč je samozřejmě o svatební kytici a v dnešním příspěvku se zaměříme na její výběr. Osobně miluji rudé růže, avšak kytice pouze z růží mi připadala poněkud tuctová. Snažila jsem se vymyslet, jak ji obměnit zároveň tak, aby mě něčím charakterizovala, stejně jako touha odlišit se.

Než jsem zašla do vytipovaného květinářství, chtěla jsem mít přibližnou představu o své kytici. Procházela jsem inspiraci na internetu a ukládala si nápady, které se mi líbily. Už jsem věděla, že budeme ladit svatbu do vínova a že vínové prvky ponesou mé skoro bílé šaty s doplňkem

Praktické tipy pro výběr

Postupovala jsem víceméně intuitivně, ale přiznám, že by se mi tehdy hodilo rámcově vědět, že:

  • Při výběru se může ladit do barev svatby, ale není to podmínkou – lze i kontrastovat (tohoto kroku jsem se neodvážila).
  • Svatební kytice se vybírá podle šatů nevěsty – jak barva, tak tvar a nápadnost.
  • Při jednodušších šatech si můžeme dovolit nápadnější, pestrou a velkou kyticí, při šatech nazdobených kytici naopak upozadíme a volíme jednodušší, aby se šaty s kyticí nebily o pozornost.
  • Je třeba mít na paměti sezónnost daných květin a sladit to s termínem svatby.
  • Měli bychom respektovat styl svatby – pro svatbu na zámku se nehodí luční kvítí, na boho svatbě by působila nepatřičně klasická kytice.

Doplňky

Nejčastější „doplněk“ svatební kytice představují látkové stuhy, které omotávají nevzhledné stonky květin. Barva stuhy může ladit nebo naopak kontrastovat s barvou šatů či celkovým laděním svatby.

Neokoukaný doplněk představují peříčka. Luxusně vypadají například mrkavá paví oka ve fialově laděné kytici. Pírka se neztratí ani v boho kytici doplněné krajkami. Majestátní dojem v kytici vytvoří náhrdelník z perel a jiných šperků.

Pro jakou kytici jsem se nakonec rozhodla?

Zvolila jsem rudé růže, královny mezi květinami, a doplnila je poněkud méně tradičně. Mezi velkými tmavě rudými a malými světlými květy růže se vyjímaly plody ostružin a dalších bobulovin. Nepřehlédnutelný byl i plazivý chmel, díky kterému kytici obdivovali i muži, a vše doplňoval břečťan. Tvar celé kytice připomínal kapku. V podobném duchu jsme měli slavobránu, kde přibyly trsy hroznů. O sladění květinové výzdoby se také postarala vínová mašle.

Pokud také řešíte svatbu a jedinečnost je pro Vás důležitá, můžete načerpat inspiraci v mém e-booku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *