NEJ výslužka

Z Amsterodamu na svatební obálku

Razítko na naši svatební obálku urazilo pěkný kus cesty. Když jsem v roce 2012 podnikla výlet do Amsterodamu, ani jsem netušila, že si odtud přivezu suvenýr, který později využiji na naší svatbě.

Neplánovaný výlet

Byla to jedna ze spontánních akcí, kterou jsem příliš neplánovala dopředu. Prostě jsem si řekla, že se tam podívám, když se naskytla příležitost jet tam s kamarádem. Zatímco on tam jel napůl pracovně, můj cíl byl čistě turistický.

Když jsem si prošla všechny možné turistické atrakce, muzea a nasála atmosféru tulipánů, kol a sýru, padla mi do oka výloha jednoho papírnictví. Jednoznačně nejvíce mě zaujala razítka s nejrůznějšími motivy. A protože mám slabost pro všechny možné produkty související s papírem a jeho dekorováním, musela jsem vstoupit.

Těžké vybírání

Uvnitř to vypadalo jako v malém papírnickém ráji, aspoň mi to tak připadalo. Zamířila jsem k pultíku s razítky a začala si prohlížet jednotlivé motivy. Byla to přehlídka různých velikostí a tvarů a já nevěděla, který z nich si vybrat.

Neměla jsem žádnou konkrétní představu, k jaké příležitosti bych si razítko pořídila, jen jsem věděla, že nějaké určitě chci, a tak jsem se nechala vést svými pocity a vybrala si takové, které na mě působilo slavnostně, propracovaně a originálně.

O pár let později…

Od výletu uplynulo několik let a já mezitím potkala svého pravého a začala s ním plánovat svatbu. Už jsme měli natištěné svatební oznámení a zbývalo ho jen rozeslat. Automaticky se vynořila otázka, do čeho oznámení vložit. Nabízela se varianta koupit barevné obálky, ale já si najednou vzpomněla na razítko, uložené na dně šuplíku.

Zajásala jsem, protože motiv razítka na mě působil dojmem, který jsem chtěla vyvolat – slavnostně a výjimečně. Rozhodli jsme se proto pro prostou bílou obálku, kterou jsme tímto motivem nazdobili a s výsledkem jsme byli spokojeni.

Pokud Vás můj příběh inspiroval, zajděte si do nějakého lepšího papírnictví a třeba také potkáte svého favorita mezi razítky 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *