NEJ výslužka

Svatební festival v Brně

Tento víkend probíhal v Brně svatební festival v hotelu Passage (kousek od zastávky Antonínská). Nemohla jsem chybět! Po zaplacení vstupného (200 Kč) jsem vstoupila do světa nádherných šatů, šperků z cenných kovů, dechberoucích dekorací, jídla, které lákalo k zakousnutí, krásných tiskovin, nápaditých doplňků a vůbec všeho, co souvisí se svatbou.

Nasávám atmosféru

Místo se hemžilo budoucími nevěstami a jejich doprovodem, zamilovanými páry a vystavovateli. Hlavní program se konal v přízemí, v jehož hlavním sále bylo umístěno přehlídkové molo. Okolo něj byly v podloubí prezentovány hlavně šaty různých svatebních salonů. Byly tu také různé tematické stánky – šperky, podvazky, motýlky. V přísálí pak mohli návštěvníci vidět ukázku svatební tabule nebo balonkové dekorace.

Ve druhém patře pak bylo nachystáno několik stánků s pohoštěním, zejména sweet bary. Svou práci zde prezentovalo několik zlatnictví nebo menší ruční výroby šperků. Byly zde k vidění ukázky svatebních tiskovin, práce fotografů, vizážistek. I tady se nacházely nejrůznější dekorace od slavnostní tabule až po slavobránu.

Celý program moderovala sympatická blondýnka, na molu se vystřídaly různé salony.

Trendy

Sama jsem byla zvědavá na směr, kterým se ubírají svatební šaty. Naprosto dominovala bílá barva a také krajka. Ohledně střihů jsme mohli vidět šaty s krajkovými živůtky, šaty se stojáčky u krku a pak také spadlá širší ramena šatů. Potěšilo mě, že návrháři mysleli i na těhotné a bylo vidět modelky plus size.

Co se týče prstýnků, krom klasického zlata v různých variantách, se u nejednoho stánku objevil jako materiál wolfram. V módě můžeme pozorovat například párování snubních a zásnubních prstenů tak, aby je nevěsta mohla nosit na jednom prstě.

U svatebních tiskovin jsou teď v módě dopisní obálky s barevným motivem uvnitř. Luxusní vzhled svatebnímu oznámení dodávají pečetě s florálními motivy.

Gastrotour

Druhé patro nabízelo plno zajímavých chuťových zážitků. Nabízely se zde čokoládové pralinky, minikoblížky, éclairky, choux, tartaletky zdobené plátky zlata, trubičky, makronky, dortová lízátka, Pavlova, minizákusky – nač si vzpomenete. Vizuální zpracování zákusků lákalo k zakousnutí, a tak jsem mohla ochutnat spoustu dobrot.

Co mě ještě zaujalo

Vstup na festival zdobila nepřehlédnutelná balonková brána, z balonků různých velikostí a barev bylo vytvořeno několik dekorací na stoly nebo také pozadí ve fotokoutku. U přehlídkového mola jsem nemohla přehlídnout miniautíčko, které sloužilo jako bar k načepování Aperolu.

Zajímavě vypadala fotoprezentace jednoho fotografa, který své fotky rozvěsil na malém dřevěném stromku instalovaném na stole. Originální interiérové fotokoláže nabízela firma Memorela.

Když shrnu své dojmy, bylo to fajn strávené odpoledne, které jsem si užila a kde jsem načerpala řadu nápadů, o které se s Vámi dělím ve fotkách 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *